عالمي كه از علمش بهره برد، بهتر از هفتاد هزار عابد است. (امام باقر عليه السلام)  
     

مقدمه:

سامانه ساماندهی مراکز آموزشی استان تهران، به منظور ساماندهی اینترنتی کلیه فرایندهای آموزشی مراکز آموزشی استان تهران راه اندازی شده است. در این سامانه جهت تسریع فرایندها، تسهیل کار هنرجویان و آموزشگاه ها و نیز کاهش خطاهای احتمالی، عملیات ذیل به صورت اینترنتی انجام می شود:

1.      بررسی و صدور مجوز آموزش، برای آموزشگاه های متقاضی استان تهران

2.      ثبت نام هنرجویان در آموزشگاه های مجاز

3.      صدور گواهینامه برای هنرجویانی که در آزمون های پایان دوره نمره قبولی کسب کرده اند

4.      ارائه گزارش استعلام از گواهینامه های صادر شده، به مراجع ذی صلاح

نحوه ثبت نام

در صورتی که آموزشگاه هستید و قصد دریافت مجوز برای برگزاری دوره های آموزشی در استان تهران دارید، برای ثبت نام ابتدا می‏بایست ایمیل خود را به شماره 500021158 پیامک نمایید. در این صورت پیامکی حاوی نام کاربری و رمز عبور دریافت می‏نمایید که با استفاده از آن می‏توانید وارد سامانه شده و  فرایند عضویت و تکمیل پرونده و دریافت مجوز را دنبال کنید.

مثال: info@roshangariha.ir

نکات ثبت نام:

لطفا به هنگام ثبت نام به موارد زیر توجه فرمایید :

1. دقت نمایید که حتما از شماره تلفن همراه خودتان پیامک را ارسال نمایید، زیرا بعد از ثبت نام جهت هرگونه اطلاع رسانی به شما؛ این شماره تلفن مورد استفاده قرار می‏گیرد.

2. پس از ورود به سامانه رمز عبور خود را تغییر داده و از آن مراقبت نمایید. مسئولیت کلیه اطلاعات درج شده از طرف شما در بانک اطلاعاتی سامانه، به عهده خودتان می باشد.

3. در مورد آموزشگاه ها: ایمیلی را که ارسال می‏نمایید ایمیل شخصی خودتان باشد تا جهت هرگونه اطلاع‏رسانی مورد بهره برداری قرار گیرد .

4. در مورد هنرجوان: کلیه مسئولیت های صحت کد ملی که از طریق پیامک ارسال می شود؛ متوجه هنرجوان است. در صورت عدم احراز هویت با مشخصات واقعی هنرجو، امکان پیگیری قانونی وجود دارد.

توجه:

خواهشمند است در تكميل اطلاعات و طی فرایند ثبت نام، به موارد ذيل توجه فرماييد.

1. اطلاعات وارد شده از طرف شما در بدو امر قطعي تلقي نمي‏شود و پس از بررسي مستندات و استعلام موارد از مراجع ذیربط، قطعي و نهايي قلمداد مي‏شود. افشاي هر مورد نقض كننده (حتي مطالب تاييد شده) در حكم ابطال آن موضوع می‏باشد و در اين باره اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، بر اساس آخرين مستندات قطعي تصميم‏گيري خواهد نمود.

2. اطلاعات ارائه شده محرمانه بوده و نام كاربري و كلمه عبور اختصاصي متعلق به شخص یا آموزشگاه ثبت‏كننده مي باشد. عدم رعايت ضوابط حفظ و نگهداري اين موضوع همه مسؤوليت ها را متوجه متقاضي مي‏نمايد.

3. ارزش فرایند الكترونيك در اين سامانه در بروز بودن اطلاعات آن است. لطفا در صورتی که اطلاعات تماس شما تغییر کرد، بلافاصله در سامانه بروزرسانی نمایید.

نكات ضروري درباره شيوه تكميل اطلاعات و ثبت سفارش:

ملاحظه موارد ذكر شده در اين راهنما شما را در طی فرایند الکترونیک سامانه یاری می‏نماید:

نکات عمومی:

1.      اطلاعات را به صورت کامل وارد نمایید. در این صورت در مرحله تایید اولیه سریع تر به نتیجه می رسید.

2.      در صورت فراموشي رمز عبور مي بايست در صفحه اصلی از قسمت ورود اعضاء، گزينه«رمز عبور خود را فراموش كرده ام» را انتخاب نمايید. در صفحه بعد آدرس ايميل خود را وارد نموده و برروي "بازيابي كلمه عبور" كليك كنيد. سپس لينك مخصوص جهت بازيابي كلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

3.      کلیه تصاویر از مدارک و مستندات ارسال شده می بایست از روی اصل سند اسکن شده باشند.

4.      جهت تسهیل در تهیه تصاویر در صورت نداشتن پویشگر (اسکنر) می‏توانید توسط دوربین دیجیتال از اسناد عکس تهیه و ارسال نمایید.

5.      تصاویر ارسالی را تا حد ممکن کم حجم نموده و با فرمت JPG ارسال نمایید. حداکثر  حجم فایل ارسالی 500 KB می‏باشد.